Metoda Marii Montessori, to specyficzne podejście do wychowania. Nasi uczniowie mają prawo być wolni, nie chcą być karani, oceniani i poprawiani. Mają niesamowitą ciekawość poznawczą i ogromną potrzebę uczenia się, nie potrzebują zachęty, nagród i pochwał, najlepszą motywacją jest dla nich ich własny sukces. Uczniowie każdego dnia rozwijają umiejętność koncentracji, samokontroli i współpracy społecznej. To oni decydują i wybierają z odpowiednio zorganizowanego otoczenia materiały, z którymi chcą pracować. Nauczyciele nie porcjują uczniom wiedzy, aktywność zawsze leży po stronie dziecka, a nauczyciele są dla nich przewodnikami, którzy każdego dnia podążają za ich potrzebami.

Niezależnie od tego jaką metodę wybierasz, ważne jest to, by dom i szkoła były spójne wychowawczo. Żadne dziecko nie będzie szczęśliwe żyjąc w dwóch skrajnych i nie pasujących do siebie światach. Do Szkoły Podstawowej Montessori nie przyjmujemy dzieci lecz całą Rodzinę. Chciałbyś sprawdzić, czy nasze priorytety wychowawcze są spójne z Twoimi? Chciałbyś sprawdzić, czy nauka w Szkole Podstawowej Montessori spełni Wasze oczekiwania? Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej Szkoły, już dziś umów się na spotkanie.

 

Pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym mają absolwenci Przedszkola Montessori. Przyjmujemy również dzieci spoza środowiska Montessori.

Procedura rekrutacyjna:

1.  Telefoniczne umówienie spotkania z dyrekcją Szkoły (tel. 797 39 74 46)

2. Spotkanie Rodziców z dyrekcją

  • priorytety Szkoły Podstawowej Montessori,

  • program nauczania w Szkole Podstawowej Montessori

  • oczekiwania Rodziców,

  • ustalenie terminu kolejnej wizyty.

3. Obserwacja uczniów podczas pracy własnej w Szkole Podstawowej Montessori

4. Spotkanie Rodziców z dyrekcją Szkoły

  • pytania i wnioski Rodziców po obserwacji uczniów podczas pracy własnej,

decyzja o rezerwacji miejsca w Szkole Podstawowej Montessori.