Raz w miesiącu uczniowie biorą udział w wycieczkach, które wzbogacają nasz program edukacyjny. Raz w miesiącu odwiedzają nas specjaliści, którzy dzielą się z dziećmi swoją pasją i zaangażowaniem w daną dyscyplinę.

 

Nasi uczniowie mają do dyspozycji ogród, w którym bawią się i pracują – sadzą kwiaty i warzywa, dbają o zwierzęta, a także pielęgnują ogród podążając za zmianami pór roku. Do dyspozycji uczniów oddajemy salę fitness, wyposażoną w wiele przyrządów wspierających ich rozwój i sprawność motoryczną. Zajęcia z wychowania fizycznego również odbywają się w tej przestrzeni.

 

Szkoła Podstawowa Montessori jest placówką całoroczną, otwartą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:30. Uczniowie uczęszczają do szkoły przez cały rok, termin przerwy wakacyjnej i czas jej trwania ustalają rodzice.

 

Zapewniamy uczniom pełne wyżywienie, dostarczane przez firmę cateringową – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, nie jemy słodyczy, w naszej diecie jest dużo warzyw i owoców, a do picia proponujemy wodę mineralną. Podążając za potrzebą samodzielności naszych uczniów dajemy im możliwość samodzielnego przygotowywania śniadań i podwieczorków. Obowiązkiem dzieci jest kontrolowanie zaopatrzenia lodówki i składanie zamówienia na konkretne produkty w sekretariacie szkoły. Samodzielność w tym zakresie daje dzieciom możliwość uczenia się zarządzania zasobami i podejmowania realnych decyzji gospodarczych.  

 

Codziennie rozwijamy u naszych uczniów postawy ekologiczne  - segregując śmieci, szanując jedzenie i oszczędzając wodę. Uwrażliwiamy dzieci na  dbanie o higienę i zdrowie – wybierając ubrania odpowiednie do pogody, stosując kremy ochronne, współpracujemy również z kliniką dentystyczną ucząc się jak dbać o higienę jamy ustnej.

 

W sali szkolnej znajduje się telefon, jest to jedyny telefon stacjonarny w całej placówce, to uczniowie odbierają telefon, ucząc się w ten sposób odpowiedniej komunikacji. W każdym momencie dnia uczeń ma możliwość zadzwonić do swoich rodziców, Państwo również możecie kontaktować się ze swoimi dziećmi tą drogą.

 

Szkoła Podstawowa Montessori to miejsce, w którym dzieci zdobywają gruntowną wiedzę z wielu dziedzin, rozwijają umiejętność koncentracji, krytycznego myślenia, samodyscypliny i zarządzania własnym czasem. Szkoła Podstawowa Montessori to miejsce, w którym dzieci uczą się współpracy, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i budowania więzi społecznych opartych na szacunku do drugiego człowieka. Szkoła Podstawowa Montessori jest miejscem, w którym dzieci są samodzielne, niezależne, wolne i szczęśliwe.