energia i pasja

 

 

Gdy energia i pasja spotykają się w jednym człowieku dochodzi do potężnej eksplozji. Wielkie sukcesy osiągają tylko Ci, którzy w siebie wierzą, a swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i determinacją pokazują całemu światu potęgę ludzkich możliwości. Nie ma barier, możesz być kim tylko zechcesz – to każdego dnia powtarzamy naszym dzieciom w Montessori.

 

7 czerwca 2016 roku, godzina 11:00, Artur Cieciórski przekroczył próg Montessori, szczery i ciepły uśmiech nie znikał z jego twarzy, pierwsze dźwięki muzyki, kilka harmonijnych ruchów i wszyscy zastygliśmy w wielkim skupieniu. To, co ten człowiek potrafi zrobić ze swoim ciałem przekracza ludzkie możliwości, zapiera dech w piersiach i budzi podziw dla prawdziwej pasji i niesamowitej energii, która porywa i zaraża tłumy. Po kilku minutach poczułam ogromną potrzebę zrobienia czegoś dla mojego ciała, które na co dzień stoi na drugim planie względem umysłu i nie byłam w tym wcale osamotniona. Dzieci zaczęły wstawać, podskakiwać, rozciągać się, wpinały się, robiły przewroty w powietrzu, stały na rękach, potem szybki kurs rytmicznego tańca i przyszedł czas na zajęcia indywidualne w szkole. Przedszkolaki, z ogromnym żalem pożegnały się z Panem Arturem, a uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli indywidualne zajęcia. Najpierw ćwiczenia rozciągające, a potem stanie na głowie, gwiazdy, przewroty w przód, mostki – zajęcia bez rywalizacji i współzawodnictwa, dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka, bez pochwał i oceniania. Dzieci z ogromną radością, zaangażowaniem i determinacją pokonywały bariery własnych ograniczeń.

 

Są ludzie, którzy przyciągają jak magnez, ludzie z którymi dzieci czują się swobodnie, bezpiecznie i cudownie, ludzie, którzy chcą się dzielić nie tylko tym co potrafią, ale przede wszystkim tym, co mają najcenniejszego - dają im siebie. Taki magnetyzm nie zdarza się często, tylko szczerzy, pełni pasji, energii i zaangażowania ludzie potrafią porwać dziecięce serca. Artur Cieciórski jest właśnie takim człowiekiem, a my już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć...

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Archiwum
Please reload