Czas dla Dziecka

 

Dzień dziecka, urodziny, święta, co kupić dziecku, by uśmiech nie znikał z jego twarzy, jaki prezent sprawi, że będzie szczęśliwy? Książki, zabawki, gry, to wszystko może wywołać radość, rozwinąć umiejętność koncentracji, kreatywność, obudzić pasję. Dziecko potrzebuje dużo bodźców z otoczenia, by prawidłowo się rozwijać, by budować swoją tożsamość i zaspokajać ciekawość świata. Materiały Montessori dostarczają dzieciom wiele możliwości i dają szanse rozwinąć małą motorykę, pobudzić zmysły, a kontrola błędu w materiale daje szansę do samokontroli w procesie edukacyjnym. Każdy materiał, każda karta pracy daje dziecku niesamowite możliwości rozwoju intelektualnego, jednak tylko podczas swobodnej zabawy dziecko zdobywa kompetencje społeczne, bez których nie sposób dorosnąć.

 

Umiejętność współpracy, rozwiązywania konfliktów, budowania relacji opartych na szacunku, zaufaniu i miłości, to kompetencje rozwijane właśnie podczas zabawy. Odgrywanie ról, respektowanie zasad, próba przeforsowania własnego zdania, czy pomysłu, to bardzo ważny trening umiejętności społecznych, który dzieci realizują każdego dnia bawiąc się z innymi dziećmi lub dorosłymi. Spędzaj ze swoim dzieckiem jak najwięcej czasu na dyskusjach, rozmowach, potyczkach słownych, szanując wzajemną wolność i niezależność, a dasz mu więcej niż myślisz. Nie wiesz, co kupić w prezencie, nie możesz oprzeć się wrażeniu, że twoje dziecko ma już wszystko, by nakarmić swój umysł, daj mu swój czas i uwagę, to najcenniejszy prezent.

 

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z Przedszkola Montessori i uczniowie Szkoły Podstawowej Montessori spędzili czas z rodzicami i zawodnikami AZS UMK Toruń i wspólnie rozegrali mecz piłki ręcznej. To były bardzo cenne chwile, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a poniżej kilka zdjęć, które zatrzymały te wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Archiwum
Please reload