Wielkie serca w WĘDCE

 

Żyjemy w świecie przepełnionym konsumpcjonizmem, nieustannie bierzemy udział w wyścigu z czasem, często przegrywamy i musimy dokonać wyboru pomiędzy  tym, co jest dla nas ważne, a tym co musimy dziś zrobić.  Są jednak wśród nas ludzie o wielkich sercach, którzy dają z siebie więcej niż mają – pieniędzy, czasu i miłości. W lutym 2016 r. poznałam Tych właśnie ludzi, a w miniony czwartek na własne oczy zobaczyłam to niesamowite miejsce, które udało im się stworzyć.

 

Stare Miasto w Toruniu, szary i zniszczony budynek przy ul. Jęczmiennej 10, wielkie drzwi z minionej epoki i nad wejściem do piwnicy wielki napis „ Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im Każdego Człowieka”. Kilka kroków i weszłam  na schody, a na nich przeczytałam „ jesteśmy sobą, mówimy prawdę, wybaczamy, rozwijamy pasje, szanujemy drugiego, pomagamy, kochamy…”, to nie są tylko słowa, to są wartości, które każdego dnia wyjątkowi dorośli wprowadzają w życie, by dzieciństwo i dorastanie było wspaniałą przygodą i drogą do budowania relacji opartych na szacunku i miłości. Kolorowe szafki, rolki, stół bilardowy, piłkarzyki, duża sala gimnastyczna, hulajnogi, deskorolki, piłki, malutka kuchnia i lodówka, półka na kubki, mała toaleta – na wszystkim znaki czasu, ale każdy najdrobniejszy szczegół mówi o tym, że to miejsce, stworzone z pasją i zaangażowaniem żyje, że jest szkołą samodzielności i ostoją bezpieczeństwa, że tu każdy, najmniejszy człowiek jest ważny. Uśmiechnięte dzieci w różnym wieku i dorośli, którzy są tam dla nich, właśnie dla nich. Wspierają, przytulają, pomagają, rozmawiają, jeżdżą na rowerze, grają w piłkę, po prostu są, każdego dnia, przez 365 dni w roku mają otwarte, wielkie serca.

 

Nie pamiętam wszystkich imion tych wspaniałych ludzi, ale nie sposób zapomnieć, że bezinteresownie, z ogromną pasją, zaangażowaniem, determinacją i miłością, każdego dnia budują nasz lepszy świat. Dziękuję Wam za to!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Archiwum
Please reload