Dzieci piszą książki dla dzieci

 

Dlaczego książek dla dzieci nie piszą dzieci? Z ich fantazją, niesamowitą umiejętnością dryfowania myślami i wyobraźnią bez granic mogłyby stworzyć pozycje, które byłyby odpowiedzią na potrzeby innych dzieci. Jeżeli kobiecie łatwiej jest zrozumieć kobietę, a mężczyzna jest w stanie podążać za tokiem myślenia drugiego mężczyzny, to dziecko najlepiej zrozumie dziecko. Podążając tą drogą stworzyliśmy naszym uczniom możliwość spotkania z wydawcą.

 

Nasze dzieci piszą książki nie od dziś, u niektórych ten proces jest bardzo zaawansowany, inni dopiero zaczynają, ale wszyscy chcą dzielić się swoim wewnętrznym światem fantazji i wyobraźni, a uwierzcie mi, że mają się czym dzielić.

 

Proces wydawniczy, to często skomplikowana procedura, która zaczyna się z chwilą, gdy autor ma pomysł na książkę lub wydawca szuka autora, który zrealizuje jego pomysł. Niezbędne może się okazać znalezienie ilustratora lub sam autor może się wcielić w tą rolę. Napisaną książkę sprawdza korektor, po naniesieniu niezbędnych poprawek trafia ona do redaktora. W drukarni, na specjalnych arkuszach książka jest drukowana, składana i gotowe.

 

Każda dziecięca fascynacja, każdy impuls, każda iskra, to moment, w którym dorosły powinien usunąć spod nóg dziecka przeszkody na drodze do jego realizacji, często to on sam jest przeszkodą. To nie jest czas na wdrażanie wizji dorosłych i namawianie dzieci do uczenia się rzeczy, na które nie mają ochoty, bo tylko emocje towarzyszące poznaniu dają szansę na prawdziwy rozwój. Podążajmy za potrzebami dzieci, nawet wtedy, gdy wydają nam się nieracjonalne, w każdej fascynacji ukryty jest głębszy sens i magia uczenia się.

 

Spotkanie było bardzo inspirujące dla naszych dzieci, była to lekcja języka polskiego w wymiarze praktycznym, a po powrocie do szkoły usiadły do dokańczania swoich książek lub pisania nowych, kto wie, może już niedługo nasi uczniowie będą pisali książki dla dzieci, a Państwo będziecie mogli je kupić w księgarni.  

 

Please reload

Archiwum
Please reload