Montessori z Wędką

Jasiu podziel się zabawkami – powiedziała mama do trzyletniego chłopca. Jasiu stanowczo odmówił, co doprowadziło do płaczu jego rówieśnika. Dlaczego Jasiu nie posłuchał mamy? Dlaczego nie chce się dzielić?

 

Słowa to za mało, by poruszyć dziecko. To czego nie ma w zmysłach, nie ma też w rozumie – tak kiedyś powiedziała Maria Montessori, a my dziś już wiemy, że tylko doświadczenia pozwalają nam dorosnąć. Chęć niesienia bezinteresownej pomocy, empatia, umiejętność dzielenia się tym, co mamy i wiemy, to kompetencje społeczne, które możemy rozwinąć w każdym dziecku, jeżeli tylko pozwolimy mu tego doświadczyć.

 

Dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej Montessori zaprosiły do swojego świata podopiecznych Stowarzyszenia WĘDKA im. każdego Człowieka, by dzielić się nie tylko tym, co mają, wiedzą i czego doświadczają, ale także swoim czasem, miłością do książek i wspólnej zabawy.
Od 10 lutego świat Montessori, to NASZ WSPÓLNY ŚWIAT, to promyk słońca w rzeczywistości przepełnionej współzawodnictwem i rywalizacją, to nadzieja na lepsze jutro.

 

 

Razem możemy więcej!

Please reload

Archiwum
Please reload