Do przedszkola przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 lat. W grupie przedszkolnej pracuje dwóch wykwalifikowanych nauczycieli oraz nauczyciele przedmiotowi - język angielski, muzyka, plastyka, akrobatyka, . Sala przedszkolna wraz z łazienką ma powierzchnię 200 m2. 

 

Dzieci przebywają w otoczeniu wyposażonym w materiały Montessori zaspokajające potrzeby rozwojowe od 2,5 do 6 lat. Każde dziecko ma indywidualny plan rozwoju umożliwiający mu zdobycie wiedzy z zakresu matematyki, biologii, geografii, historii, języka polskiego i języka angielskiego. Naukę czytania i pisania rozpoczynamy z chwilą przyjścia dziecka do przedszkola. To dziecko decyduje z czym i jak długo pracuje każdego dnia, a rolą nauczycieli jest wspieranie procesu edukacyjnego poprzez prezentację wybranych przez dziecko materiałów i kart pracy.

 

Nauczyciele podążają za potrzebami każdego dziecka, wspierają ich samodzielność w zakresie samoobsługi i dbałości o otoczenie, a także niezależność intelektualną i emocjonalną. Z sali przedszkolnej jest bezpośrednie wyjście do ogrodu, gdzie dzieci bawią się i pracują – sadzą kwiaty i warzywa, uczą się dbać o zwierzęta a także pielęgnują ogród podążając za zmianami pór roku.  W deszczowe i zimne dni dzieci zaspokajają potrzebę ruchu w sali fitness, gdzie mają do dyspozycji wiele przyrządów wspierających ich rozwój i sprawność motoryczną.

 

Przedszkole Montessori jest placówką całoroczną, otwartą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:30. Posiłki dostarcza nam firma cateringowa – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, nie jemy słodyczy, w naszej diecie jest dużo warzyw i owoców, a do picia proponujemy wodę mineralną. Codziennie rozwijamy u dzieci postawę ekologiczną  - segregując śmieci, szanując jedzenie i oszczędzając wodę. Uwrażliwiamy dzieci na  dbanie o higienę i zdrowie – wybierając ubrania odpowiednie do pogody, stosując kremy ochronne, współpracujemy z kliniką dentystyczną ucząc się jak dbać o jamę ustną.

 

Nie mamy w ofercie dla naszych przedszkolaków zajęć dodatkowych, gdyż program Montessori zapewnia dzieciom możliwość rozwinięcia umiejętności motorycznych, sensorycznych, muzycznych, plastycznych i społecznych, a także zdobycia bogatej wiedzy z zakresu przyrody, zoologii, geografii, astronomii, historii, arytmetyki, geometrii, języka polskiego i języka angielskiego.