Współczesna szkoła przygotowuje do egzaminów. Uczniowie nie potrafią dokonywać wyborów, bo w procesie edukacyjnym są biernymi konsumentami. Uczniowie nie potrafią zarządzać swoim czasem i podejmować decyzji, bo w procesie edukacyjnym są niesamodzielni, zniewoleni i zależni. Uczniowie  nie potrafią współpracować, bo system edukacyjny generuje rywalizację i współzawodnictwo.  Współczesnym absolwentom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych brakuje wiedzy, doświadczeń, samodyscypliny, motywacji, kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości.

 

Nastolatek chce być traktowany jak dorosły. Nastolatek chce być traktowany poważnie, brakuje mu jednak wiedzy, doświadczenia i kompetencji społecznych, by decydować o sobie. Nastolatek nie ma nic, wszystko co posiada dostał od dorosłych. Nastolatek toczy z dorosłymi nieustanną walkę o wolność, niezależność, samodzielność, prawo do własnego zdania, własnych decyzji i wyborów. Nastolatkom często brakuje zainteresowań, celu, do którego zmierzają i odpowiedzialności za własne życie. Współczesny świat jest pełen zagrożeń ze strony cybersprzestrzeni, dziś jest łatwy dostęp do narkotyków i używek, a nastolatkom często brakuje siły, by się temu przeciwstawić.

 

MŁODE WILKI BIZNESU, to roczny program dla grupy stu uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Torunia, którzy będą samodzielnie prowadzić drukarnię cyfrową, specjalizującą się w wykonywaniu materiałów i gadżetów reklamowych. Stworzymy dla nich odpowiednio wyposażoną przestrzeń, która umożliwi im zrewolucjonizowanie rynku i osiągnięcie sukcesu w branży. Wiedzę i umiejętności zdobędą pod okiem najlepszych specjalistów z różnych dziedzin. Tylko od ich kreatywności, zaangażowania, umiejętności współpracy, pracowitości i determinacji będzie zależało, jak wielki sukces osiągną. Cały zysk z przedsięwzięcia przeznaczą na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla wszystkich uczestników programu. Mogą pojechać pod namiot lub w daleką zagraniczną podróż, wszystko zależy od tego, jak duże zyski osiągną.