Zainspirowani przez mamę jednego z naszych montessoriańskich dzieci postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o LEŚNĄ GRUPĘ Przedszkola Montessori - by pielęgnować więzi człowieka z przyrodą. 

 

Już od 2 września 2019 r. w otoczeniu drzew i krzewów, śpiewu ptaków i szumu wiatru, bez ścian i sufitów dzieci z LEŚNEJ GRUPY Przedszkola Montessori będą spędzać czas wyłącznie na zewnątrz. 

 

Przewodnikami będzie dwóch Montessoriańskich nauczycieli i miłośników przyrody, którzy będą towarzyszyć młodym ludziom w zabawie tym, co znajdą na ziemi i co sami zbudują. Dzieci będą się rozwijać w przestrzeni, która da im możliwość inicjowania gier i zabaw w naturze. Każde dziecko stając się odkrywcą, rozwinie wszystkie zmysły i umiejętności motoryczne, które będą fundamentem dla procesu uczenia się, rozwoju osobowości oraz odpowiedzialności za siebie i innych. 

 

Dzieci cały rok spędzą w rytmie pór roku, w przestrzeni, która inspiruje i łączy z naturą, zawsze odpowiednio ubrane w myśl skandynawskiego przysłowia, że „nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie”. Zimą w czapkach, kurtkach, rękawiczkach i śniegowcach będą nadal bawić się, uczyć i jeść na świeżym powietrzu. 

 

Schronieniem dla LEŚNEJ GRUPY Przedszkola Montessori będzie pięćdziesięciometrowy namiot sferyczny, w którym zmęczone dzieci, będą mogły się schronić i przespać w śpiworze. 

Dzieci będą zdobywać wiedzę i umiejętności zgodnie z programem Montessori, a kompetencje społeczne i emocjonalne będą rozwijać poprzez empatyczną komunikację w duchu Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. 

 

Dzięki ośmiu godzinom na świeżym powietrzu dzieci każdego dnia będą miały zapewnioną potrzebną im dużą dawkę ruchu oraz mnóstwo okazji do nauki, zabawy i rozwoju. Naturalna przestrzeń pomoże im zbudować pewność siebie, rozwinąć odwagę i samodzielność, a także wzmocnić układ odpornościowy organizmu. Zabawa w zróżnicowanym terenie pomoże dzieciom lepiej wykształcić funkcje motoryczne, dbając jednocześnie o prawidłową postawę ciała i koordynację wzrokowo-ruchową.

 

Już od 2 września 2019 r. dzieci z LEŚNEJ GRUPY Przedszkola Montessori wyruszą w niesamowicie ekscytującą podróż do świata przyrody i w głąb siebie.

 

LEŚNA GRUPA Przedszkola Montessori to promocja zdrowego trybu życia, kreatywnego ruchu, śpiewu, śmiechu, życzliwości, elastyczności, pozytywnego myślenia, uważności, prostoty, empatii, wdzięczności, hojności i szacunku do całego świata. Codzienne uczenie się przez doświadczanie, pomoże dzieciom lepiej oceniać ryzyko i rozwiązywać problemy. 

 

Dzieci będą pracować z materiałami Montessori i bawić się tym, co znajdą w otoczeniu. Będą budować wieże z patyków, drogi z liści, tworzyć domino z kamieni, biegać między drzewami, uczyć się wiązać węzły, by tworzyć konstrukcje ze sznurków, gotować na ogniu i uprawić własne warzywa. A gdy już się wybiegają i będą w stanie koncentracji oraz uważności, nauczyciele będą ich angażować w naukę czytania, pisania, matematyki i wiedzy encyklopedycznej.

 

Jeżeli wychowujesz dziecko w duchu proekologicznym i chcesz razem z nami pielęgnować pierwotną więź dzieci z matką Ziemią to dołącz do LEŚNEJ GRUPY Przedszkola Montessori.