KLIKNIJ SERCE

rozwoju osobistego dla nauczycieli i rodziców

komunikacja empatyczna w domu

Bydgoszcz

udział w programie zapewnia każdemu uczestnikowi:

 

  • 16-godzinne warsztaty doskonalące dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły, którzy poznając narzędzia empatycznej komunikacji przyczynią się do zmiany sposobu komunikacji nauczycieli, rodziców i uczniów w placówkach i szkołach w Bydgoszczy - miejsce prowadzenie warsztatów - Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bydgoszczy.

  • 8-godzin praktyk w wybranej przez uczestnika placówce -Przedszkolu Montessori w Toruniu, Szkole Podstawowej Montessori w Toruniu lub Liceum Ogólnokształcących REALIZACJA w Toruniu, w których nauczyciele na codzień stosują empatyczną komunikację.

  • Dostępu do zamkniętej grupy dyskusyjnej dla uczestników programu, która stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń i uzyskania wsparcia w społeczności ludzi, którzy pracują nad sobą i praktykują empatyczną komunikację.

  • 2-dniową konferencję metodyczną dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły, podczas której zdobędą wiedzę i umiejętności efektywnego wspierania nauczycieli w procesie zmiany sposobu komunikacji w szkole. 

  • Dostępu do filmu instruktażowego nagranego podczas realizacji programu, wspierającego umiejętne wykorzystanie poznanych przez uczestników narzędzi.

  • Zestaw narzędzi i materiałów dydaktycznych wspierających pracę z nauczycielami i rodzicami uczniów z placówek i szkół na terenie Bydgoszczy.

Po zakończeniu programu każdy uczestnik będzie miał możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach indywidualnych i grupowych z trenerami komunikacji empatycznej oraz poszerzania wiedzy podczas warsztatów doskonalących organizowanych cyklicznie w Europejskim Centrum Edukacji Montessori w Toruniu.