KLIKNIJ SERCE

rozwoju osobistego dla nauczycieli i rodziców

komunikacja empatyczna w szkole

założenia programu

KLIKNIJ SERCE to program rozwoju dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły, który składa się z sześciu etapów:

  1. 16-godzinnych warsztatów doskonalących dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły, którzy poznając narzędzia empatycznej komunikacji przyczynią się do zmiany sposobu komunikacji nauczycieli, rodziców i uczniów w placówkach i szkołach w Toruniu, Włocławku oraz Bydgoszczy.

  2. 8-godzinnych praktyk w przedszkolu, szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym, w których nauczyciele na codzień stosują empatyczną komunikację.

  3. Dostępu do zamkniętej grupy dyskusyjnej dla uczestników programu, która stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń i uzyskania wsparcia w społeczności ludzi, którzy pracują nad sobą i praktykują empatyczną komunikację.

  4. 2-dniowej konferencji metodycznej dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły, podczas której zdobędą wiedzę i umiejętności efektywnego wspierania nauczycieli w procesie zmiany sposobu komunikacji w szkole. 

  5. Dostępu do filmu instruktażowego nagranego podczas realizacji programu, wspierającego umiejętne wykorzystanie poznanych przez uczestników narzędzi.

  6. Zestawu narzędzi i materiałów dydaktycznych dla każdego uczestnika programu wspierających pracę z nauczycielami i rodzicami uczniów z placówek i szkół na terenie Torunia, Włocławka i Bydgoszczy.

Po zakończeniu programu każdy uczestnik będzie miał możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach indywidualnych i grupowych z trenerami komunikacji empatycznej oraz poszerzania wiedzy podczas warsztatów doskonalących organizowanych cyklicznie w Europejskim Centrum Edukacji Montessori w Toruniu.