KLIKNIJ SERCE

rozwoju osobistego dla nauczycieli i rodziców

komunikacja empatyczna w szkole

założenia programu

KLIKNIJ SERCE to program rozwoju dla nauczycieli, który składa się z czterech etapów:

  1. 16-godzinnych warsztatów doskonalących w 12-osobowej grupie nauczycieli, którzy poznając narzędzia empatycznej komunikacji przyczynią się do zmiany sposobu komunikacji nauczycieli, rodziców i uczniów w szkołach i placówkach oświatowych.

  2. 4-godzinnych praktyk w przedszkolu, szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym, w których nauczyciele na codzień stosują empatyczną komunikację.

  3. Dostępu do zamkniętej grupy dyskusyjnej dla uczestników programu, która stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń i uzyskania wsparcia w społeczności ludzi, którzy pracują nad sobą i praktykują empatyczną komunikację.

  4. Zestawu narzędzi i materiałów dydaktycznych dla każdego uczestnika programu wspierających pracę z uczniami i rodzicami.

Po zakończeniu programu każdy uczestnik będzie miał możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach indywidualnych i grupowych z trenerami komunikacji empatycznej oraz poszerzania wiedzy podczas warsztatów doskonalących organizowanych cyklicznie w Europejskim Centrum Edukacji Montessori w Toruniu.