Biblioteka Montessori, to miejsce, w którym w rolę bibliotekarzy wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej Montessori. Pracując na profesjonalnym programie bibliotecznym zarządzają zbiorami i grupą czyteliników - wypożyczając im ksiązki, przypominając o terminach zwrotu oraz zdobywając informacje na temat potrzeb czytelniczych naszych klientów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Montessori uczą się zarządzać zasobami i podejmować realne decyzje gospodarcze poprzez przyjmowanie opłat za korzystanie z biblioteki, prowadzenie dokumentacji ksiegowej, inwestowanie przychodów w samodzielnie wybrane i zakupione książki.

Praca w Bibliotece Montessori to nie tylko praktyczne lekcje z informatyki, matematyki, języka polskiego, ekonomii i marketingu, ale przede wszystkim przygotowanie do prawdziwego życia, w którym odpowiedzialność, systematyczność, współpraca, kreatywność, zdolność myślenia i przewidywania skutków własnych decyzji, zarządzanie zasobami i podejmowanie realnych decyzji gospodarczych, to umiejetności pożądane społecznie.

Stworzylismy przestrzeń, która przygotuje nasze dzieci do prawdziwego życia.